ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15781051
*
nr 1578 1051
Spegel
Anitha Bondestam. Konstnärligt oljeutsmyckad spegel. Signerad. 81,5x40 cm. Skänkt av konstnären
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 16:52:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 17:26:40
1
100 kr
5/11 11:43:44
2
100 kr
5/11 11:43:44
1
100 kr (Budbetjänt)
5/11 11:43:52
2
150 kr
13/11 16:03:13
3
ledande budet*
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anitha bondestam skänkt av konstnären spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
Läs om budbetjänten
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
nr 1578 1051
Spegel
Anitha Bondestam. Konstnärligt oljeutsmyckad spegel. Signerad. 81,5x40 cm. Skänkt av konstnären
Kondition: spegelramen med pastellagebortfall
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/11 17:26:40 | 1 | 100 kr |
| 5/11 11:43:44 | 2 | 100 kr |
| 5/11 11:43:44 | 1 | 100 kr (Budbetjänt) |
| 5/11 11:43:52 | 2 | 150 kr |
| 13/11 16:03:13 | 3 | ledande budet* |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anitha bondestam skänkt av konstnären spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



